פרגולות עץ


הפרגולה היא הגנה מלאה מפני הגשם הנותנת לנו גם הצללה מדויקת לפי בחירתנו.

הפרגולות עץ ניתנות לפי עיצוב אישי של הלקוח ועם בעל מקצוע המהנדס את הפרגולה לפי הקוטר הנחוץ.

אנו בנ.פרויקטים עובדים עם שלל רחב של סוגי עץ כגון: אלון, אורן לבן,אורן פיני, דגלס,המלוק ועוד..

אנו עובדים עם כל חתכי העץ ומבאים אותם לעיבוד הנכון כאשר שלכל עץ ישנו אופי ורמת גימור שונה ומיוחדת.

בפרגולות שלנו קירוי צף מבית פלרם הישראלית (אשר עשוי מפוליקרבונת המסנן קרני UV בעובי של 6-8 מטר) שמגיע בצבעים שונים וברמות הצללה שונות אשר יעניק לכם את האפשרות לשבת תחת כיפת השמיים ועדיין ליהנות מצל ללא הצללה המסתירה את הנוף של השמיים הכחולים.


מהם פרגולות עץ


פרגולות עץ הם למעשה הפרגולות הנפוצות ביותר בקרב הצרכנים השונים ברחבי הארץ והעולם כולו. זאת במיוחד לאור העובדה כי מדובר על חומר גלם גמיש ונוח לעבודה וכן, חומר גלם המקנה אלמנט עיצובי טבעי ונעים לכל חלל. כמו כן, מיותר לציין כי ישנם לא מעט סוגים של פרגולות עץ לגינה או לחלופין למרפסת, ועל מנת לוודא כי אתם אכן מבצעים את הבחירה האידיאלית ביותר עבורכם, כזו שתתאפיין במענה מלא ומקיף על כלל הצרכים האישיים שלכם ושל שאר בני הבית, הרי שחשוב לוודא כי אתם מכירים את הסוגים השונים. במטרה לסדר לכם קצת את הראש, ריכזנו עבורכם את הסוגים הנפוצים ביותר


סוגי פרגולות עץ שכדאי להכיר


• עץ שטופל בלחץ - אחד הדגמים הנפוצים ביותר של עץ המיועד עבור בנייה של פרגולות עץ יהיה עץ שטופל בלחץ שכן, במידה ואתם נתונים לתקציב כספי מוגבל, הרי שמדובר על הבחירה האידיאלית ביותר עבורכם. כמו כן, מדובר על עץ נוח לעבודה, כזה שמאפשר אפשרויות עיצוביות ומגוונות וכאמור, מדובר על האפשרות הזולה ביותר. 


• עץ ארז - אופציה נפוצה נוספת תהיה שימוש בעץ ארז לבנייה של פרגולות עץ. עץ הארז הוא למעשה עץ טבעי המשדר יוקרתיות ופאר ביופיו החיצוני וכן, מדובר על חומר גלם עמיד בפני חרקים בריקבון בצורה טבעית, ללא צורך בשימוש בחומרי הדברה מזיקים. עץ הארז הוא עץ עמיד ואיכותי במיוחד, וכזה אשר מספק מראה טבעי ונעים לעין. 


• עץ מעובד - אפשרות נוספת לבניית פרגולות עץ תהיה באמצעות שימוש בעץ מעובד. במקרה שכזה, יהיה מדובר על שימושים בעצים אשר גדלים במהירות, במטרה לשפר את המבנה התאי של העץ באמצעות שימוש בנוזל ביולוגי שאינו כימי. 


• עץ אורן פיני - אחד הבחירות הפופולריות ביותר כאשר מדובר על פרגולות עץ. למעשה, מדובר על עץ שצבוע בגווני צהוב אדמדם, גוון המשתמש בקלות עם כל קו עיצובי ומעניק לפרגולה מראה עיצובי עדין במיוחד. עץ האורן הפיבי הוא יחסית זול, כאשר התחזוקה היום יומית שלו פשוטה במיוחד, אך באותה נשימה, חשוב לציין כי הוא מחייב בחידוש לאחר פרק זמן של חמש שנים.


• עץ ארז - בדומה לעץ האורן, גם עץ הארז שייך למשפחת העצים המחטניים, בעוד כי עץ הארז מתאים במיוחד לפרגולות המגיעות ממערב ארצות הברית. זאת בעוד כי החלק העמיד ביותר הוא למעשה הליבה האדומה שלו ופרגולות שכאלה, יכולות להחזיק אף 10 שנים מבלי הצורך בחידוש. 


• עץ איפאה - עץ עמיד במיוחד בגוון חום ערמוני. בעץ האיפאה ניתן להשתמש גם בתור חיפוי עץ במטרה ליצור פרגולות אשר משתלמות עם העיצוב של הקירות עליהם הן נשנעות. על כן, חשוב לציין כי מדובר על אחד מסוגי העץ היקרים ביותר. 


• עץ גושני - בחירה נפוצה נוספת שבאה לידי ביטוי בתוצר של טכניקת הקצאה אשר יוצאת קורות עבות, גדולות ויפות במיוחד, המתאימות לאווירה יוקרתית ומפוארת. 


דוגמאות לפרגולות עץ שבנינו


כל מה שצריך לדעת על בניית פרגולות עץ

בניית פרגולות עץ היא פעולה שתמיד העסיקה אתכם וסוף סוף עברתם לדירה חדשה שתאפשר לכם לממש את החלום שתמיד היה לכם בראש אך אתם לא יודעים באמת מאיפה להתחיל? ובכן, הרשו לנו להתחיל ולציין בעובדה כי אתם לא לבד. על כן, תעשיית הפרגולות צברה לא מעט חידושים בחלוף השנים האחרונות וכיום, מציעה מגוון רחב של אפשרויות שונות לבחירה, מה שהופך את תהליך הבחירה למורכב וסבוך אף יותר ולכן, על מנת לעשות לכם סדר בכל הנושא, ריכזנו לכם את כל מה שצריך לדעת על בניית פרגולות עץ. 

תכנון בניית פרגולות עץ

בניית פרגולות עץ אשר משמשות בתור פתרונות הצללה דקורטיביים היא פעולה המחייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים העוסקים בכל הסובב סביב הליכי התכנון וההקמה של הפרגולות, בעת בה פעולת התכנון מהווה התייחסות ישירה אל אל הגורמים והתנאים השונים הנתונים לצורך הקמתה של הפרגולה. יחד עם זאת, יהיה עליכם לבחור את סוג העץ וכמו גם את סוג הפרגולה בה אתם מעוניינים, בין אם אתם מעוניינים בבניית פרגולות עץ גושני, פרגולה תלויה וכיוצא בכך. 

שלב ההקמה

בעידן המודרני של היום, חשוב לזכור כי חוק הפרגולות מעניק למגוון רחב של אנשים את האפשרות להקים פרגולה ללא כל צורך בהיתר בנייה כזה או אחר, בשונה משנים עברו. בנוסף, חשוב לבחון לעומק את עיקרי החוק ולבדוק האם מדובר על פרגולה שאכן עומדת בפרמטרים אשר יאפשרו את תהליך ההקמה ללא צורך בהיתר כזה או אחר. כמו כן, במידה ואתם נדרשים בקבלת היתר, ההמלצה המרכזית תהיה לפעול להשגת ההיתר עוד לפני תחילת העבודה במטרה להימנע מקנסות או לחילופין מדרישות כאלו ואחרות לפירוק הפרגולה.

 ככלל, ההמלצה שלנו תהיה לבחור באנשי מקצוע מנוסים ומקצועיים המתמחים בכל הסובב סביב הליכי תכנון והקמה לכל סוגי הפרגולות שכן, כך למעשה תוכלו להיות בראש שקט כי גם תשיגו את האישור ההנדסי הרלוונטי וגם תקבלו פרגולה איכותית ועמידה שתשרת אתכם לאורך שנים רבות. 

למה לבחור דווקא פרגולת עץ למרפסת שלכם?

במידה והתחדשתם בדירה עם מרפסת, הרי שבראש ובראשונה מגיע לכם מזל טוב! אך באותה נשימה עליכם לזכור כי בשלב כזה או אחר יהיה עליכם לדאוג לפתרון הצללה עבור החלל הייעודי. כמו כן, מדינת שטופת שמש כמו מדינת ישראל, היא מדינה המחייבת פתרונות הצללה בחלל הבית ולמרבה המזל, אפשר לומר בצורה חד משמעית כי פרגולת עץ למרפסת תספק את הפתרון האידיאלי.


אי לכך, במידה וגם אתם מעוניינים ברכישה של פרגולת עץ למרפסת שלכם, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל הדגשים החשובים שצריך לקחת בחשבון טרם הגעתכם אל מעמד הרכישה במטרה לוודא כי אתם אכן מבצעים את הבחירה האידיאלית ביותר עבורכם. 

האם ישנו צורך בהיתר להצבת הפרגולה במרפסת?

מדובר למעשה על אחת השאלות הנפוצות ביותר שמעסיקות את בעלי המרפסות ברחבי הארץ יותר ויותר, וייתכן שתשמחו לדעת את התשובה כי החל משנת 2014, בניית פרגולה אינה מוגדרת כתוספת למבנה ולכן, אין כל צורך בהיתר כזה או אחר לצורך תחילת הבנייה. למרות האמור, פרגולת עץ למרפסת אכן מחייבת אישור בטיחות שניתן על ידי מהנדס, אישור בטיחות שיש לשלוח לרשות המקומית ולאחר מכן, אתם חופשיים להתחיל בתהליך בניית הפרגולה שלכם.

שורה תחתונה

בעידן המודרני של היום, קיים מגוון רחב של פתרונות הצללה, בין אם מדובר על גגוני בד, סגירות זכוכית, ציליות וכיוצא בכך ולכן, ייתכן כי לא פעם מצאתם את עצמכם במצב בו אתם תוהים על כל הסובב סביב בחירה של פרגולת עץ.


ובכן, הרשו לנו להציג בפניכם חלק קטן משורת היתרונות הרחבה שמצדיקה את הבחירה של בניית פרגולת עץ למרפסת. תחילה, מדובר על פרגולה שלא מחייבת בהיתרי בנייה מיוחדים, מה שמהווה יתרון משמעותי ביחס לפרגולות השונות בשוק. יתרון נוסף וחשוב אף יותר יהיה העובדה כי מדובר על פתרון הצללה עיצובי ואלגנטי שיהפוך את חלל המרפסת שלכם למזמין, נעים ומרגיע יותר בקרב בני המשפחה והאורחים השונים השוהים בו. 

פרגולות - פתרון עיצובי אידיאלי

אפשר לומר ללא צל של ספק כי בניית פרגולת עץ היא חלום של לא מעט אזרחים במדינת ישראל, במיוחד כאשר מדובר על אזרחים אשר מחזיקים בבעלותם בית פרטי עם חצר לא קטנה. יחד עם חלוף השנים האחרונות, אפשר לומר בצורה חד משמעית כי ענף הפרגולות התפתח בצורה ניכרת וכיום, מציע מגוון רחב של סוגי עצים המתלווים אל סגנונות ועיצובים שונים, כמו גם פתרונות הצללה והגנה מפני מים הגשמים בעונת החורף. כמו כן, עליכם לזכור כי פרגולות מעץ מגיעות בשתי צורות עיקריות, בעת בה הצורה הראשונה היא למעשה פרגולה תלויה והשנייה היא פרגולה עומדת.


זאת בעוד כי הפרגולה העומדת היא למעשה פרגולה אשר נתמכת ב-4 עמודי תמיכה, בעוד שהפרגולה תלויה מחוברת ישירות לאחד מהקירות הפנויים בחלל הייעודי ותפקידו העיקרי של אותו קיר הינו לשמש כתמיכה העיקרית של הפרגולה. משכך, ניתן להסיק כי מדובר על פרגולה חזקה יותר ביחס אל הפרגולה העומדת. כמו כן, במידה ואתם אכן מעוניינים בבניית פרגולת עץ בבית שלכם ועדיין לא יודעים מאיפה להתחיל, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל מה שתצטרכו לדעת בנושא.

מה מומלץ לבדוק לפני שמזמינים?

ההמלצה המרכזית תהיה בראש ובראשונה, לדרוש מבעל המקצוע לספק לכם פרגולה אשר בנויה מעץ מחוטא, עת שמטרתו העיקרית הינה למנוע את נוכחותם של מזיקים כאלו ואחרים. יחד עם זאת חשוב לציין כי במידה ואי פעם סבלתם מתופעת מזיקים וטרמיטים בחלל הבית שלכם, או שלחילופין אתם סובלים כרגע מתופעה שכזאת, מוטב לחכות עם התקנת הפרגולה ולהיעזר קודם כל בשירותיו של מדביר שיסייע עם בעיית המזיקים, אחרת אתם מציבים את הפרגולה שלכם בסכנה.


כמו כן, מומלץ לבצע בחירה בבעל מקצוע שעובד אל מול ספקי עץ אמינים במטרה לוודא נחת רוח בכל הסובב סביב איכות העץ ועמידותו לאורך השנים. בשורה התחתונה, לפני שאתם מזמינים את הפרגולה, ההמלצה תהיה לבצע הכנה מוקדמת, הכנה כזו אשר לוקחת בחשבון את כל הפרמטרים השונים במטרה לשרת את האינטרסים שלכם בצורה המקיפה ביותר. 

מחירי פרגולות: המדריך המלא

מיותר לציין כי בחירה בבנייה של פרגולה בחלל הבית היא למעשה בחירה בהקמה של מבנה שיעניק לכם את האפשרות ליהנות מיתרונותיו לאורך פרק זמן ארוך וממושך וכן, בעת בה אנו מדברים על מחירי פרגולות, הרי שעליכם לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים.


כמו כן, במטרה לוודא כי אתם אכן מכירים את הנושא לעומק על שלל רבדיו השונים, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל מה שתצטרכו לדעת על מחירי פרגולות והגורמים המשפיעים עליהם, במטרה לוודא כי אכן מדובר בבחירה הזולה והיעילה ביותר בהתאם לצרכים האישיים שלכם:

מחירי פרגולות מעץ

מחירי פרגולות העשויות עץ משתנות בהתאם לסוג העץ בו אתם מעוניינים לבחור שכן, תוכלו לבחור פרגולה העשויה מעץ אורן שכן, מדובר על האפשרות הזמינה והזולה ביותר לבנייה, או לחילופין עץ גושני, אשר מהווה את הבחירה הנפוצה השנייה של בעלי פרגולות מעץ ברחבי מדינת ישראל. זאת בעוד כי העלויות עבור מטר רבוע לפרגולות עץ ינועו בטווח מחירים של בין 450 שקלים לבין 800 שקלים ואף יותר, בהתאם לרמת העיצוב וחומרי הגלם שבוצע בהם שימוש. 


מחירי פרגולות מאלומיניום


ניתן לומר בצורה חד משמעית כי פרגולות העשויות אלומיניום הן פרגולות יקרות יותר ביחס לפרגולות העשויות מעץ, כאשר העלות הממוצעת למטר רבוע מתחילה ב-800 שקלים לכל הפחות. כמו כן, כאשר מדובר על פרגולות חשמליות אשר מאפשרות שליטה בכמות החשיפה של השטח לקרני השמש והאוויר הפתוח, ניכר כי עלותן תהיה כמעט פי שתיים ביחס לפרגולות אלומיניום המתלוות אל קירוי קבוע. יחד עם האמור, עליכם לזכור כי עומדת בפניכם האפשרות לבנות פרגולות ממגוון רחב של חומרי גלם נוספים כמו פרגולות מפלסטיק, ברזל וכיוצא בכך - בעלויות שונות ומגוונות. 

logo בניית אתרים