מספר טלפון ליצירת קשר: 


24 שעות ביממה
לא בשבת


כתובת דואר אלקטרוני: 
npro2097@gmail.com
  1. דף הבית
  2. /
  3. מאמרים
  4. /
  5. בניית פרגולות
  6. /
  7. בניית פרגולות עץ

בניית פרגולות עץ - מאיפה מתחילים ומה צריך לדעת


פרגולות עץ מהווה פתרון אידיאלי עבור כל אזרח ישראלי אשר מעוניין בישיבה נינוחה במרפסת, בחצר או לחילופין בגינה, על מנת למנוע מצב בו הוא סובל מתנאי מזג האוויר הקשים וקרינת השמש בעונות הקיץ בפרט. לא בכדי הפכו פרגולות אשר עשויות עץ לאחד הדברים הנפוצים והמבוקשים ביותר בקרב צרכנים בעלי בתים פרטיים, בעלי עסקים ובעלי מקומות ציבוריים כאלו ואחרים. באמצעות פרגולות עץ אנו למעשה נהנים מרמת חיים גבוהה ויוקרתית יותר, רמת חיים אשר מטיפה צל נעים אשר מעניק את חלל הגינה או המרפסת לאזור נעים ומפנק למטרות אירוח. 

סוגי פרגולות עץ


בימים אלו ניתן לומר כי קיים מגוון רחב של סוגים רבים של פרגולות עץ, פרגולות אשר נבדלות זו מזו הן על פי סוג העץ ממנו עשויות והן על פי סגנון הבנייה שלהם. ניתן לומר באופן חד משמעי כי הרוב המוחלט של פרגולות מעץ הם פרגולות העשויות קורות עץ אורן פיני גדולות בגודלן, שכן ניתן לומר כי הן הסוג המבוקש והפופולרי ביותר. נוסף על כך יש פרגולות אשר עשויות מוטות במבוק וכן הלאה וכן הלאה.

בניית פרגולות עץ - היכן מתחילים?

בעת בה אתם מחפשים דרך בה תוכלו להרכיב בעצמכם פרגולות עץ מוטב כי בשלב ההתחלתי תבצעו תכנון של תכנית בנייה מפורטת. מומלץ כי תפנו למקום אמין ומקצועי אשר מתעסק בכל הנוגע לתחום ושם תוכלו למעשה לקבל ייעוץ והכוונה מלאה לגבי התכנון והבנייה של הפרגולה שלכם. על כן, חשוב להקפיד כי סוג העץ אשר תבחרו יתאים עבור בניית פרגולה מעץ ועבר תהליך
אימפרגנציה - תהליך אשר מטרתו לבצע חיטוי נגד מזיקים וריקבון וכמו כן, מוטב שתוודאו כי העץ עבר ייבוש מלא ומבוקר. 


כידוע לכולנו, בניית פרגולות עץ מהווה את הפתרון האופטימלי ביותר עבור כל אותם צרכנים ישראלים אשר מעוניינים בישיבה נוחה ויוקרתית בחלל המרפסת או לחילופין בחלל הגינה, במטרה למנוע מצבים בהם הם סובלים מהאקלים המשתנים וכן גם מפני קרינת השמש בעונת הקיץ בפרט. לא סתם הפכה בניית פרגולות עץ לאחת הפעולות הנפוצות והמבוקשות ביותר בקרב הצרכנים הישראלים, בין אם מדובר על בעלי הבתים הפרטיים ובין אם מדובר על בעלי העסקים השונים. בעזרת בניית פרגולות עץ למעשה ניתנת לנו האפשרות ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר, איכות חיים כזו אשר מעניקה לנו פתרון הצללה נעים שהופך את הגינה או המרפסת לאזורים מזמינים ונעימים הרבה יותר.

בעת בה אתם מחפשים דרך בה תוכלו להרכיב בעצמכם פרגולות עץ מוטב כי בשלב ההתחלתי תבצעו תכנון של תכנית בנייה מפורטת. מומלץ כי תפנו למקום אמין ומקצועי אשר מתעסק בכל הנוגע לתחום ושם תוכלו למעשה לקבל ייעוץ והכוונה מלאה לגבי התכנון והבנייה של הפרגולה שלכם. על כן, חשוב להקפיד כי סוג העץ אשר תבחרו יתאים עבור בניית פרגולה מעץ ועבר תהליך
אימפרגנציה - תהליך אשר מטרתו לבצע חיטוי נגד מזיקים וריקבון וכמו כן, מוטב שתוודאו כי העץ עבר ייבוש מלא ומבוקר. 


כידוע לכולנו, בניית פרגולות עץ מהווה את הפתרון האופטימלי ביותר עבור כל אותם צרכנים ישראלים אשר מעוניינים בישיבה נוחה ויוקרתית בחלל המרפסת או לחילופין בחלל הגינה, במטרה למנוע מצבים בהם הם סובלים מהאקלים המשתנים וכן גם מפני קרינת השמש בעונת הקיץ בפרט. לא סתם הפכה בניית פרגולות עץ לאחת הפעולות הנפוצות והמבוקשות ביותר בקרב הצרכנים הישראלים, בין אם מדובר על בעלי הבתים הפרטיים ובין אם מדובר על בעלי העסקים השונים. בעזרת בניית פרגולות עץ למעשה ניתנת לנו האפשרות ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר, איכות חיים כזו אשר מעניקה לנו פתרון הצללה נעים שהופך את הגינה או המרפסת לאזורים מזמינים ונעימים הרבה יותר. 

שורה תחתונה


יחד עם חלוף השנים האחרונות והתפתחות התעשייה בפרט, ניתן לומר באופן חד משמעי כי תעשיית הפרגולות מונה מגוון רחב של פרגולות עץ, מגוון כזה המבדיל את עצמו אחד מהשני במספר מאפיינים כדוגמת סוג העץ ממנו הן עשויות, סגנון הבנייה המתלווה לתהליך התקנתם וכיוצא בכך. על כן, מיותר לציין כי הרוב המוחץ על הפרגולות העשויות עץ הם פרגולות אשר עשויות מקורות של עץ אורן, מה שהופך אותן למבוקשות ביותר. יחד עם האמור, חשוב לציין כי כאשר אתם מעוניינים בבניית פרגולה מעץ באופן עצמאי, הרי שההמלצה המרכזית תהיה לבצע תכנון מקיף טרם תחילת הבנייה, תכנון שיעניק לכם את האפשרות לתכנן את תהליך הבנייה באופן מעמיק ומדויק. המלצה נוספת תהיה לפנות לחברה אמינה העוסקת בתחום במטרה לקבל ייעוץ והכוונה מלאה בכל הסובב סביב בניית הפרגולה החדשה שלכם. כמו כן, יש לוודא כי סוג העץ אותו אתם בוחרים אכן איכותי ומשובח במידה המספקת. סוגי עצים לבניית פרגולה

אפשר לומר בצורה חד משמעית כי בניית פרגולה מעץ היא ללא צל של ספק הבחירה הקלאסית של מרבית האנשים בעוד כי כמעט ולא קיים פתרון הצללה אחר שמחזיק באפשרות להתחרות במראה הטבעי שלה. על כן, בעת בה אתם מעוניינים לרכוש פרגולה, עליכם לזכור כי קיים מגוון רחב של סוגי עצים שונים שתוכלו לבחור מתוכם, בעת בה כל סוג מתאים לצרכים כאלו ואחרים.


כמו כן, חשוב לציין כי הבחירה המדויקת ביותר למטרת בניית פרגולות במדינת ישראל תהיה בחירה מתוך משפחת האורניים. בשורה התחתונה, על מנת לעשות לכם מעט סדר בבלאגן, ריכזנו עבורכם חלק מסוגי העצים הנפוצים ביותר למטרת בניית פרגולות למגוון מטרות רחב:• בניית פרגולה מעץ גושני - תחילה, חשוב לציין כי גושני הוא למעשה גינוי לקורות עץ עבות במיוחד, בעת בה לעיתים יהיה מדובר בהקצעה של עץ שלם ולעיתים בהדבקה של כמה וכמה לוחות שהודבקו אחד לשני. מדובר למעשה על תהליך חזק במיוחד אשר הופך את קורות הפרגולה לעמידות וחזקות במיוחד. 


• בניית פרגולה מעץ הארז - עליכם לזכור כי ישנם מספר מינים של ארז, אך באותה נשימה ניתן לומר ללא כל עוררין כי הארז המתאים ביותר למטרת בניית פרגולה יהיה הארז האדום מערבי שכן, מדובר על חומר גלם עמיד במיוחד אל מול ריקבון ומזיקים. 


• בניית פרגולה מאורן פיני - האורן הפיני הוא למעשה אחד מהעצים הנפוצים והזולים ביותר למטרת בנייה של פרגולות עץ, בעוד כי הוא מעניק לפרגולות מראה עדין ואלגנטי שעשוי להשתלב בצורה מדויקת במגוון רחב של חללים מבלי ליצור דיסוננס עם הסביבה, וזאת בעקבות גוון הצבע הייחודי שלו. יחד עם זאת, חשוב לציין כי מדובר על עץ פשוט במיוחד לתחזוקה. 


בניית פרגולות עץ: כל מה שרציתם לדעת

תחילה, חשוב לציין כי בעבר, במטרה להקים פרגולה היה הצורך לפעול בצורה דומה להוספה של חדר או לחילופין אגף למבנה בנוי. יחד עם חלוף השנים, הוחלט להקל על הנושא בחוק במדינת ישראל. אולם, במהלך בניית פרגולות עץ יש לפעול על פי התקנות השונות, אך עליכם לזכור כי אין כל צורך בהוצאת רישיון בנייה או לחילופין אישורים מורכבים אחרים. על כן, בעת בה מתקיים אישור של קונסטרוקטור כי המבנה אכן יציב, הרי שהאישור לבניית פרגולות עץ יגיע במהירות. עם זאת, ההמלצה המרכזית תהיה לבצע את כל הבדיקות לפני תחילת הבנייה. כמו כן, במטרה לעשות לכם מעט סדר, ריכזנו עבורכם את כל מה שתצטרכו לדעת לפני שאתם מתחילים לבנות פרגולות עץ. 


כך תתכננו את תהליך הבנייה כראוי


עליכם לזכור כי בניית פרגולות עץ היא לא פעם פעולה מורכבת במיוחד, אך באותה נשימה, חשוב לציין כי בניית פרגולות עץ באופן עצמאי תחסוך לכם משמעותית בהוצאות. על כן, בהנחה ואינכם מתמחים בתחום או לחילופין עוסקים בענייני קונסטרוקציה בשגרת היום יום שלכם, מוטב כי תקדישו לכל שלב את הזמן הנדרש לביצועו על הצד הטוב ביותר. כמו כן, עשו שיעורי בית בין השלבים השונים במטרה לוודא כי אתם אכן יודעים כיצד להגיע אל היעד בצורה המדויקת ביותר, כזו שתתאים לצרכים האישיים שלכם. יחד עם האמור, כדאי לדעת כי פרגולה מעץ ניתן לבנות ממגוון רחב של סוגי עץ שונים. תוכלו להשתמש בקורות העשויות מעצי אורן, עץ גושני ועוד מגוון עצים אחרים. עליכם לזכור כי בהתאם לתכונותיו של העץ, העובי שלו וכן גם גודל הפרגולה הייעודית, יהיה עליכם להתאים ולבחור את הקורות ולתכנן את ההרכבה בצורה כזו שתסתנכרן עם כל הצרכים שלכם.

מאמרים מומלצים

לא מפסיקים לחשוב על בניית פרגולה מעץ בחצר הבית שלכם? ובכן, אין צל של ספק כי מדובר על חלום של רבים, במיוחד כאשר מדובר על פרגולה הממוקמת בבית פרטי עם חצר גדולה ומרווחת במיוחד.
על מנת לוודא שהייה נעימה ונוחה בחלל המרפסת או לחילופין בחלל החצר בבית שלכם, שהייה כזו שלא תהיה מושפעת ממזג האוויר, בין אם מדובר על גשמי החורף ובין אם מדובר...
לעיתים קרובות בעת בה אנשים בוחרים לבנות פרגולות עץ בחלל הגינה שלהם, בוחרים אותם אנשים להתמקד בתהליך הבנייה ושוכחים לא פעם להתעניין בכל הסובב סביב תחזוקתה העתידית של הפרגולה
טואול - בניית אתרים